AI 4 Business

AI 4 Business

Organizátor

Brno AI

Termín

18. 10. 2022 od 14:00 do 17:00

Místo

KUMST

Údolní 19, Brno

Nezáleží na tom, jestli jste účetní, zemědělská, stavební, výrobní nebo IT firma. Umělá inteligence přináší vychytávky a zlepšováky do firem napříč obory. A když procesy fungují, všem se lépe pracuje i dýchá.

Zveme všechny zástupce firem – od zaměstnanců přes manažery až po CEO. Poznáte brněnskou AI komunitu z firem: Seznam.cz, AI check, Datamole, Konica Minolta, Gauss Algorithmic, DataSentics, Deloitte, NenoVision, PwC Czechia, CCF Research, SAP CR, BotX a Honeywell. Na konkrétních příkladech pochopíte, proč firmy napříč obory pracují s umělou inteligencí, a inspirujete se.

Na akci bude pro účastníky k dispozici občerstvení, ale i online stream, pokud se nemůžete zúčastnit fyzicky.

Program

Jiří Materna (ML College) Úvod do umělé inteligence Umělá inteligence poslední roky bez nadsázky mění podobu světa, jakou jsme donedávna znali. S jejími aplikacemi se setkáváme každý den, aniž bychom si to vždy plně uvědomovali. V úvodní přednášce si vysvětlíme důležité pojmy a ukážeme základní principy strojového učení, které stojí za naprostou většinou dnešních úspěchů na poli umělé inteligence.
Tomáš Borovička (Datamole) Jak na úspěšnou implementaci AI ve vaší firmě Část AI projektů bohužel končí nezdarem. V prezentaci od firmy Datamole, která má za sebou více než 100 úspěšných datových a AI projektů, se dozvíte, jakým chybám se vyvarovat a na co se naopak soustředit, aby data a umělá inteligence přinesla vaší firmě užitek.
Ivan Sivák (BotX s.r.o.) Identifikace příležitostí na využití umělé inteligence ve firmách 80 % společností si uvědomuje nutnost využití umělé inteligence. Neví však, jakým směrem se může vydat, a co to pro ni bude znamenat. Současně neví, jak identifikovat příležitost pro využití AI. Rádi bychom na příkladech vysvětlili, jak mohou společnosti identifikovat příležitosti využití AI.
Pavel Dvořák (Konica Minolta) AI řešení může vytvořit kdokoliv Kdokoliv může vytvořit AI řešení. V prezentaci bude ukázáno, jak takové AI řešení ”naklikat” bez expertních znalostí nebo programování a kde ve výrobě či logistice se dá použít. Budou demonstrovány reálné aplikace, např. kontrola kvality výroby, inspekce logistiky či bezpečnost na pracovišti.
Jan Rygl (AI check, s.r.o.) Vyhledávání založené na AI Chytré vyhledávání pro weby, znalostní báze a interní úložiště s použitím fulltextu i sémantického vyhledávání - přínosy a výzvy.
Vyhledávání už nemusí záviset jen na fulltextu a ručně vytvořených seznamech synonym. S rozvojem neuronových sítí zaměřených na zakódování významu textu do číselných vektorů roste význam sémantického vyhledávání, které mnohem lépe pracuje se záměrem uživatele.
A když se přidá multimediální vyhledávání, personalizace a plnohodnotně se zapojí AI, řešení je schopno držet krok s Google, jenž nastavuje kvalitu, kterou dnes vyžaduje většina uživatelů.
Johnson Darkwah, Petr Thiel
(Gauss Algorithmic)
Natural Language Processing / Počítačové zpracování přirozeného jazyka Společně s klientem, firmou LECTURA, vám představíme, proč a jak jsme se rozhodli nasadit AI do jejich produktu. LECTURA pracuje s obrovským množstvím dat ve formě digitálních brožur ke stavebním a jiným strojům, z nichž my extrahujeme pouze vybraná data. Pomocí AI jsme parafrázovali obrovský objem textů a zpřesnili SEO výsledky vyhledávání.
Tomáš Bouma (DataSentics a.s.) Zpracování obrazu - kontrola kvality Čučfáro aneb Make brno smarter. Utilizace vozidel na kontrolu platby za parkování. Detekce přeplněných kontejnerů na sběrný odpad pomoci computer vision. Může bý Brno leader v oblasti Smart City? Vítězné řešení #hackujbrno.
AI for Quality Inspection.
Jan Neuman (NenoVision) Využití AI v mikroskopii Současnými trendy v oblasti mikroskopie je korelace a interpretace dat z více typů mikroskopů a měřících technik. Využití AI a strojového učení se ukazuje jako klíčový nástroj pro automatizované zpracování těchto typů dat a výrazně rozšiřuje a usnadňující využití mikroskopie v mnoha klíčových oblastech výzkumu. V rámci příspěvku ukážeme takovéto příklady, které jsme v NenoVision vyvinuli, a nastíníme další směřování a trendy v oblasti využití AI v mikroskopii.
Pavel Milička (Deloitte) Kombinatorická optimalizace jako méně známý sourozenec strojového učení a její aplikace Většina aplikací strojového učení se dá rozdělit do tří základních podúloh – klasifikace, regrese a segmentace. Jednou z méně známých oblastí je kombinatorická optimalizace a její aplikace na specifickou kategorii problémů. Během přednášky se dozvíte, co optimalizace je a ukážeme si příklady jejího využití při určování konfigurací skladových vozů pro lepší odbyt, rozvrhování a plánování zaměstnanců a automatického naceňování produktů.
Karel Barák, Viktor Bilek (PwC) Monitoring a predikce optimální spotřeby energií ve výrobních závodech Prezentace projektu zaměřeného na zpětnou predikci a modelování spotřeb energií ve výrobním závodě. Řešení slouží k analýze a ohodnocení dřívějších a nebo aktuálních energetických průběhů na základě aplikace matematického modelu a detektoru anomálií.
Michal Dufek (CCF RESEARCH, a.s.) Využití AI při tvorbě modelů pro ohodnocování akcií Prezentace zaměřená na využití big-data a machine learning při stavbu modelů sloužících pro ohodnocování akcií. Ukázka toho, jak lze AI prakticky využít při řízení výnosů a rizika při obchodování na kapitálových trzích a s jakými problémy se tvůrci modelů a na nich postavených strategiích setkávají.
Roman Michel (SAP CR, spol. s.r.o.) Využití AI v zákaznické podpoře Zákazníci SAP představují 87 % světového obchodu. Jak se využitím AI mění jejich podpora? Jak využíváme data k prevenci vzniku problémů, případně k jejich rychlejšímu vyřešení?
Rád bych ve stručnosti představil projekty, na kterých se podílíme v Brně.
Ondřej Filip (Seznam.cz) Rozšíření databáze pracovních inzerátů Portál VolnáMísta.cz prochází zásadní změnou spojenou mj. s automatickým rozšířením databáze pracovních nabídek. V prezentaci poodhalíme, jakými metodami inzeráty do databáze získáváme a jak nám k tomu pomohla infrastruktura vyhledávání Seznam.cz.
Bohdan Bláha, Hicham Atassi (Honeywell) Monitorování stavu pilotů dopravních letadel 56 % z 500 dotazovaných pilotů (2013 BALPA) přiznali, že spali v době, kdy měli na starosti letadlo. A z těchto 29 % dodalo, že při probuzení spal i druhý pilot. AI monitorování stavu pilota umožní detekci ospalosti, spánku, stresu, rozptýlení a pracovní neschopnost skrze multimodální přístup chytrých hodinek, snímání aktivity kokpitu, kamery, textilii snímající tělesné funkce a akustiky.
Matouš Kostlivý (CzechInvest) Technologická inkubace, stát a podpora startupů CzechInvest podporuje AI startupy přes projekt Technologická inkubace. Technologická inkubace je nejambicióznějším programem systematické podpory začínajících podniků v České republice. Naším cílem je vyhledávat a pomáhat vzniku projektů, které jsou výjimečně inovativní, proveditelné a škálovatelné. Podpora pro začínající podnikatele v oblasti AI (a mobility, kreativity, ecotechu) v roce 2022 začala a v bude pokračovat i v dalších letech.
Zbyněk Ondra (INTEMAC) Podpora výrobních podniků v oblasti digitalizace, automatizace a procesů Představíme Vám možnosti, jak v Intemacu podporujeme průmyslové firmy s českým kapitálem v oblasti digitálních inovací. Naším cílem je firmy inspirovat, vytvářet jejich funkční komunitu a zvyšovat jejich konkurenceschopnost, prostřednictvím zpřístupnění nejnovějších digitálních technologií v poradenských službách a osvětových akcích.
Registrace

Partneři akce AI 4 Business

KUMST

Sponzoři Dnů AI

Deloitte
PwC
Konica Minolta
Gauss Algorithmic
Datamole
Intecs
Honeywell
BotX Horizontal